Çarşamba ve genel bazı sorular

548 görüntülenmeOndokuz Mayıs Üniversitesi
0

Merhaba. Fakültenin ana kampüste olmayıp Çarşamba’da oluşu konusunda önceki cevabı da okudum. Eğitim genel olarak iyi ama proflar doçlar çok fazla giremiyor derslere denmiş. Bu büyük bir sıkıntı mı? Diğer üniversitelerde derslere çoğunlukla prof ve doçlar mı giriyor? Bunu göz önünde bulundurarak OMÜ yerine Atatürk tercih etsem daha mı mantıklı olur? (Sıralamam 25 bin)

Fakültenin ana kampüse taşınma durumu olabileceğini duydum, aslı olan bir şey mi yoksa her ana kampüs dışında olan fakültede olduğu gibi bu da yalnızca asılsız bir dedikodu mu?

Üniversitede hazırlık eğitimi bulunuyor mu? Yabancı dilim neredeyse 0, üniversitedeki bu düzeyde öğrenciler zamanla hukuk ingilizcesine hakim olabiliyor mu genelde?

Hakim savcılık sınavları konusunda bu üniversitede iyi kazanımlar elde edebilir miyim?

Şimdiden çok teşekkürler?

Kübra Cevabın seçimi kaldırıldı Ağustos 7, 2020
0

Öncelikle merhaba

atatürk tercih etmeniz konusunda bir şey diyemem. Bence dersi dinlemek ve anlamak ve gerçekten iyi öğrenmek istiyorsanız bu büyük bir sıkıntı değil. Ama bu benim görüşüm. Dersi anlamadan çalışmadan zaten Prof bile girse sınavda bir başarı elde edemezseniz. Fakültenin ana kampüse taşınma ihtimali yok çünkü bizim zamanımızda da ondan önce de bir sürü denmişti böyle bir şey ve asılsız çıktı. Fakültemiz çarşamba da kalmaya devam edecek bununla ilgili de duyduğum yeni bir şey yok çünkü. Hazırlık eğitimi bulunmuyor sadece 1. Sınıfta temel İngilizce dersi bulunuyor. Lisede  gördüğümüz bir İngilizce dersi oluyor o da. Hakim savcılık konusunda da daha önceden üniversitemizin çıkardığı sonuçları webden inceleyebilirsin bu şekilde daha sağlıklı bir sonuç elde edersin. Umarım yardımcı olabilmişimdir tercih döneminde bol şanslar

Kübra Cevabın seçimi kaldırıldı Ağustos 7, 2020
1 cevaptan 1'ini inceliyorsun, tüm cevapları görmek için buraya tıklayın.