Eğitimi kalitesi universite ortami nasil

864 görüntülenmeTürk-Alman Üniversitesi
0
0 Yorum

Okul hakkında cok fazla bilgiye ulasamadim ama eğitimi ortami nasil

Elif Cevaplanan soru Temmuz 31, 2020
0

Şahsen ben tercih listeme eklemek istiyorum lakin görülen bir sene hazirligin çok zorlayıcı olduğunu söylediler gozum korktu biraz

Muhammed Furkan KIZILATEŞ Yeni yorum gönderildi Temmuz 31, 2020

Evet, hazırlık gerçekten zor. Hazırlık eğitimi sonunda girdiğimiz sınav uluslararası bir sınav niteliği taşıdığından zorlayıcı ve bölümde gördüğümüz Almanca dersleri anlamamız için iyi bir seviyede olmamız gerekiyor. Ama hazırlığı geçme oranının iyileştirilmesi ve artırılması için gün geçtikçe üniversitemiz tarafından birçok çalışma yapılıyor. Örneğin geçen yıl kur sistemine geçildi.

1

Türk-Alman Üniversitesinin akademik kadro bakımından çok zengin ve başarılı olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Alman hocalarımız alanlarında gerçekten çok donanımlı ve başarılılar. Türk hocalarımız da aynı şekilde çok başarılılar. Ayrıca İstanbul Üniversitesinden bir çok öğretim üyesi, profesör bize ders vermeye geliyor. Eğitim olarak iki ülkenin hukuk sistemlerini ayrı ayrı öğreniyorsunuz ve bu da size her iki ülkenin hukuk sistemlerini karşılaştırıp daha iyi kavramanıza yardımcı oluyor. Bir TAÜ öğrencisi olarak ben verilen eğitimden çok memnunum. Diğer üniversitelere oranla sınıf mevcudunun az olması da büyük bir avantaj olarak görülebilir. Ama şunu söylemeliyim ki %30 Almanca yoğunluğundan dolayı zorlayıcı oluyor dersler.

Fidan Cevaplanan soru Temmuz 31, 2020