Gemlik – Ana kampüste olmama durumu

904 görüntülenmeUludağ Üniversitesi
0
0 Yorum

Merhaba. Uludağ Üniversitesi hakkında Bir Tutam Hukuk youtube videosunu izledikten sonra Uludağ’a biraz çekimser yaklaşmaya başladım. Sıralamam 25 bin ve gelme ihtimali bile çok düşük fakat Bursa gerek ailevi nedenlerden dolayı gerekse öğrenci açısından iyi bir şehir olmasından dolayı yazmayı düşündüğüm bir yer. Yine de bu Gemlik durumu beni çok düşündürüyor. Ben öyle son derece aktif bir sosyal hayat aramıyorum. Benim için iyi eğitim, iyi yurt, iyi yemek, sıkılınca çıkıp yürüyebileceğim/oturabileceğim yerler ve iyi çalışacak bir alan olması yeterli. Fakat araştırdığım üzere iyi bir kütüphane yok. Sizce bunlara rağmen Uludağ Hukuk tercih edilecek düzeyde bir üniversite mi? Eğer tekrar seçme şansınız olsa tekrar tercih eder miydiniz? Suç oranı da yüksekmiş fakat sorun olacak düzeyde değilmiş. Yine de bir kadın olarak Gemlik’te yaşamak zor mu? Dışarıda veya içeride kendinizi her an rahatsız hissetme gibi bir durum oluyor mu?

Emine Cevaplanan soru Ağustos 8, 2020
0

Söylemeyi unutmuşum bizim okulda yeterince güvenlik önlemi yok öğrenci olmayan birisi bile okula rahatça girip çıkabilir geçen seneye kadar okulla yurt arasında olan, etrafı ağaçlarla çevrili yokuşta ışıklandırma yoktu.Ama yurt oldukça güvenli. Birkaç defa hoş olmayan şeylerle karşılaştık. Ama her yerde böyle olduğunu düşünüyorum sadece  Gemlik ‘te bir tık fazla olabilir.

Emine Yeni yorum gönderildi Ağustos 8, 2020

Anladım? Her bir bilgi için çok teşekkür ederim?

Rica ederim?

0

Merhaba öncelikle şunu söyleyeyim eğitiminin gerçekten çok iyi olduğunu düşünüyorum ayrıca kyk yurdunda kalacaksan yurt da güzel ve yurt yemekleri de gayet güzel sadece okul yemeklerinin güzel olmadığını düşünüyorum. Okulla deniz arasında yeşil bir alan var orası oturup kitap okuman için güzel bir yer. Sahilde yürüyebilirsin bunun dışında Gemlik’te yapacak pek bir şey yok. Kütüphanesine gelince çok küçük bir yer orada yer bulamazsın ama sınav zamanlarında ek bina açılıyor yurtta da çalışacak alanlar var senin anlattıkların kadarıyla sana uygun bir yer olabilir. Tekrar olsa yine tercih eder miydin? demişsin, ben çok araştırma yapmamıştım eğer yeterince araştırma yapsaydım seçmeyebilirdim.

Emine Cevaplanan soru Ağustos 8, 2020