İkinci öğretimi hakkında bilgi

1.01K görüntülenmeAtatürk Üniversitesi
0
0 Yorum

Atatürk Üniversitesi hukuk fakültesi ikinci öğretimin olumlu ve olumsuz yönleri nelerdir? Neden tercih etmeli ya da neden tercih etmemeliyiz?

Betul Cevaplanan soru Ağustos 11, 2020
0

Dezavantajları arasında ikinci öğretim olduğumuz için ödenen bir miktar harç var, unutmuşum bunu yazmayı 🙂

İlk dönem 587 ödedik, ikinci dönem 588

Ama eğer %10a girerseniz harcta indirime gidiliyor mesela ikinci dönem 156 TL ödedim ben

Şu an emin olmamakla birlikte iki dönem art arda veya ilk birkaç kişi de olabilir %10a girince kalıcı olarak birinci öğretime geçmek de mümkün 🙂

Betul Cevaplanan soru Ağustos 11, 2020
1

Dezavantajlarından bahsetmemişim 🙂 Kimi arkadaşlarımız uyku düzeni tamamen bozulduğu için gün yüzü görmediklerini söylediler 🙂 ama bu tamamen size bağlı.

Elbette birinci öğretime göre hava daha soğuk ama soğukluk can sıkıcı derecede değil çünkü ulaşım genellikle rahat olduğu için dışarıda çok beklemiyorsunuz hatta bazen ders erken bitince o soğukta kampüs çıkışına kadar yürümek insana iyi bile geliyor.

Bazen hocaları yerinde bulamama ihtimaliniz olabilir ya da üniversitenin yaptığı genel etkinliklere, toplantılara vs. katılmak için sabahleyin, dersten önce gelmeniz gerekebilir ama şahsi fikrim bu ciddi bir problem değil.

Zaten birinci öğretimi de kazansaniz belki kendinizi ikinci öğretimde görebilirsiniz 🙂

Kolaylıklar diliyorum, umarım yardımcı olabilmişimdir. 🙂

Betul Cevaplanan soru Temmuz 30, 2020
1

Merhabalar,

Okulumuzun ikinci öğretimi ile birinci öğretiminin eğitimi aynıdır. Aynı hocalar aynı ders süresince girer. Dersler 16.00’da başlar bitişi 20.00-22.00’yi bulabilir ama hocalarımız genellikle o kadar geç saate bırakmadan dersi bitiriyorlar.

Birinci öğretime nazaran daha sakin, daha sessizdir. Uyku düzeniniz aşırı şaşmazsa gayet güzel gayet eğlencelidir. Ben tercih ederken akşamları daha soğuk olduğu için çok sıkıntı çeker miyim diye düşünmüştüm ama şu an yine tercih etsem ikinci öğretim olsun isterim. Nitekim bir kere ikinci öğretim dersine giren birinci ogretime geçmiyor, nasılsa yoklama alınmıyor diye. Öğrenciler genellikle daha ayılmış şekilde geldikleri için ders birinci öğretime göre daha interaktif geçiyor diyebiliriz. Karanlık, soğuk sizi korkutmasin. Bir gün bile pişman olmadım. 🙂

Betul Cevaplanan soru Temmuz 30, 2020