Okul hakkında genel bilgi

619 görüntülenmeTrabzon Üniversitesi
0
0 Yorum

Trü hukuk yazmayı düşünüyorum birkaç sorum var

1. fakültenin Ortahisar’dan Akçaabata taşınması ne kadar gerçekçi. Eğer taşınacaksa güncel durumu hakkında bilginiz var mı

2. Okul kalitesi ve hocalar nasıl, kendimizi geliştirmemize imkan var mı

3. Okul kulüpleri var mı ve aktif mi

srfsylg Cevaplanan soru Ağustos 6, 2020
0

İlk olarak merhaba, okulumuz Akçaabat’a taşınacaktır. Bu konuda karar verilmiştir. Hukuk klübü bu konuda dava açtığını dile getirse de bu karardan döneceklerini sanmıyorum. Akçaabattaki Myo binasına taşınacak ve sınıflar max 85 kişilik, normalde amfide ders gördüğümüz içim mağdur olacağız. Konum itibariyle yurtlarda ve aparatlarda kalan çoğu arkadaşa ters, ayrıca dışarıdan gelen hocalar havalimanı yakındı diye geliyorlardı, artık gelme ihtimalleri de düşmüş durumda.

Diğer okullara kıyasla kalite konusu tartışılır, yeri geldiğinde kötü diyeceğimiz üniversitelerden daha kötü bir eğitime maruz kalmakla beraber bazen de kaliteli eğitim alıyoruz. Okulumuz bu açıdan sürprizlerle dolu. Öğretim görevlisi kadromuzda tek profesör bulunmakta ve dersleri genellikle Dr öğretim üyeleri ya da asistan hocalar vermektedir. KTÜ kampüsü içinde olunca fırsatlar çok oluyordu ancak akçaabatta kendimizi geliştireceğimiz neredeyse hiçbir alan kalmayacak.
Sadece hukuk fakültesi binası olarak kalacağımız için tek kulüp olan hukuk kulübü ve onun türevleri mevcut olarak devam edecektir muhtemelen. Ekstra olarak sorularınız olursa ig: serifesaylg yazabilirsiniz.

srfsylg Cevaplanan soru Ağustos 6, 2020