Yurt Hakkinda

824 görüntülenmeAnkara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi
0

Yurtlar hakkında bilgi verir misiniz?

rabia Yeni yorum gönderildi Ağustos 2, 2020

Merhaba.
Ben Yıldırım Beyazıt üniversitesi 1. Sınıf öğrencisiyim. Okul yakınında kolayca ulaşım sağlayabileceğiniz 2 KYK yurdu var. Ayriyeten okulun önünden alıp yurdun önüne bırakan bir çok ozel yurtta mevcut. Okulumuz merkezi bir konumda olduğu için ulaşım sıkıntı olmuyor.

Tesekkurler 🙂

1

Merhaba,Yıldırım Beyazıt 3.sınıf öğrencisiyim.Yurt tercihinizi özel yurttan yana kullanacaksanız eğer hiçbir sıkıntı yaşamazsınız.Çünkü okulumuza 15-20 dakika uzaklıkta birçok özel yurt bulunmakta.Kyk yurdu için ise yakın olarak 2 seçeneğiniz var.Birisine dolmuş ile 20 dakikada ulaşım sağlayabilirsiniz.Diğer yurt için ise metro ve otobüs kullanarak yarım saatte rahatlikla ulaşim sağlarsınız.Bu süreler Ankara şartlarında çok yakın sayılmakta.Ancak bu iki yurt da tam devlet yurdu niteliğinde olduğu için odalar çoğunlukla 8 veya 10 kişilik.Diğer Kyk yurtlarında kaldiğinizda ise ulaşım için en az 1 saati gözden çıkarmalısınız.Umarim sizin için en iyisi olur.Tercih döneminde bol şanslar.

serenyigit Yeni yorum gönderildi Ağustos 3, 2020

Bahsettiginiz ozeller yarı özel mi yoksa tam özel mi? Teşekkürler 🙂

Özel yurtlarda tam ya da yarı özel ayrımı bulunmamakta.Bu ayrım sadece Kyk yurtlarında geçerli bir ayrım.Rica ederim 🙂

Yorumlar için çook teşekkürler. Ben izmirde yaşıyorum ve yurt dolayisiyla benim icin onemli. 8-10 kisilik yurtlar beni gerdi açıkçası. Özel yurt fiyatı hakkında ortalama bi bilginiz var mı?Çünkü ben ulaşamadım.

Özel yurt fiyatlarıyla ilgili detayli bir bilgim yok açıkçasi ancak bildiğim kadarıyla aylık olarak 1000-1500 tl arasında bir ücretleri bulunmakta.Ama en net bilgiyi yurtlarla iletişime geçtiğiniz zaman alabilirsiniz sanırım.Çünkü bu fiyatlar da özel yurtta bulunan odalara göre değişiyor.

Ayrıca belirtecek olursam Kyk yurt başvurunuz sonucunda yarı özel nitelikte bir yurda yerleşirseniz odalarınız 4 kişilik oluyor.Tam devlet yurdu gelse dahi yarı özel Kyk yurduna dilekçe vererek geçebilirsiniz.Bu açıdan rahat olabilirsiniz 🙂