ADAMIN BİRİ LOKANTAYA GİDİYOR.(YILLARDIR SORULAN SORUNUN CEVABI BULUNDU)

Bu sayfayı girip burada yazılanları olduğunuza göre sorunun cevabını oldukça merak ediyorsunuz. Lafı fazla uzatmadan sizi cevap ile baş başa bırakıyorum.

Soru:

Adamın biri bir lokantaya gidiyor ve garson siparişini almak için yanına geldiğinde garsona bir kağıt uzatıyor.Garson kağıtta yazılanı okuyunca hemen müdürüne gidip gösteriyor ve adamı apar topar polislere teslim ediyorlar.Adam hakim karşısına çıkıyor ve hakime de kağıdı okutturuyorlar.Hakim idam cezası veriyor.İdam edileceği gün cellat adama senin suçun neydi diye soruyor.Adam ona da kağıdı gösteriyor ve cellat adamın kaçmasına yardım ediyor.Sizce kağıtta ne yazıyor olabilir?

Kağıdın üzerinde “Celladın karısını başka bir erkekle yakaladığım için öldürdüm” yazıyordu.

Bu cümleyi okumak sizi tatmin etmemiş olabilir. O zaman aşağıda yazılanları okumalısınız.

Adam birisini öldürdüğünü yazdığı kağıdı garsona gösterince garson hem şaşırıyor hem de korkuyor.Kendisi ne yapacağını bilmediğinden dolayı hemen müdürüne haber veriyor.Çünkü müdürü hem bilgili hem de ne yapacağını biliyor.Müdür de hemen polisleri arıyor tabi.Polisler suç şüphesini göz önünde bulundurarak adamı tutukluyorlar.Sonra adam mahkeme karşısına çıkıyor.Mahkemede adamın işlemiş olduğu suç deliller ile ispat ediliyor ve hakim adama idam cezası veriyor.İdam cezasından nasıl kurtulurum diye düşünen adam, cellada kağıdı gösterdiğinde meraklı cellat kendisini bu adamın yanına götürmesini isteyebileceğini düşünüyor.Cellat idam cezası için ortamı hazırlarken sorduğu soru üzerine, adam kağıdı okutunca, cellat şok oluyor.Bir yandan adamı öldürmek istiyor ama bir yandan da karısının kendisini aldattığı adamı bulup cezasını da kesmek istiyor.Adamı öldürmekten vazgeçip adama kendisini karısı ile ilişkiyi yaşayan adamın yanına götürmesini istiyor.

Şahsen en makul cevabın bu olduğunu düşünüyorum. Siz de düşüncelerinizi aşağıda yorumlara yazarsanız tartışıp daha makul cevabı bulabiliriz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir